Чи вбили ми інопланетян? Нова теорія про місію Viking

1 тиждень тому 17

Чи вбили ми інопланетян? Нова теорія про місію Viking

"Ми в кінцевому підсумку прагнемо відкрити життя, і для цього нам потрібно мислити нестандартно".

У 1975 році космічний корабель NASA Viking 1 увійшов на орбіту навколо Марса з місією розкрити таємниці Червоної планети. 

Незабаром він випустив два посадочні апарати, які дрейфували до марсіанської поверхні і зрештою увійшли в історію як перший американський космічний апарат, що приземлився на планету.

Про це йдеться в публікації space.com

Протягом понад шести років Viking 1 продовжував обертатися навколо регіону Хризе планети Марса, тоді як його посадочні апарати збирали зразки ґрунту за допомогою роботизованих рук та бортових лабораторій, відзначивши новаторський розділ в історії людського дослідження марсіанського середовища.

Однак на той час мало що було відомо про умови навколишнього середовища Червоної планети, і експерименти Viking з виявлення життя були змодельовані за методами культивування, які зазвичай використовуються для ідентифікації мікробів на Землі.

Ці методи передбачали додавання води та поживних речовин до згаданих вище зразків ґрунту, а потім моніторинг будь-яких ознак, які свідчать про те, що в зразках можуть жити мікроби. 

Такі сигнали були пов’язані з реакцією на добавки — по суті, надходженням компонентів, необхідних для завершення нормальних життєвих циклів, як ми їх знаємо, — і включали такі речі, як ріст, розмноження та споживання їжі для отримання енергії.


Одного разу обидва посадочні апарати Viking повідомили про потенційно позитивне виявлення мікробної активності в їхніх зразках ґрунту, і ці результати, природно, викликали десятиліття інтенсивних дебатів.

 Чи нарешті ми знайшли доказ життя деінде у Всесвіті? Однак більшість вчених зараз вважають, що результати були негативними або, в кращому випадку, невизначеними. Вони вважають, що більш ймовірним поясненням позитивних показників є альтернативне.

Хоча місія Viking була значним кроком у дослідженні Марса, її експерименти з виявлення життя були обмежені земними уявленнями про життя. Деякі вчені вважають, що додавання води та поживних речовин до марсіанського ґрунту могло випадково порушити будь-яке існуюче там життя. Це підкреслює важливість обережного підходу до екзобіології та необхідність розробки нових методів дослідження позаземного життя, які не засновані на земних прикладах.

------

Автор -  Andrii Dydyk для  RSSHub ( rss.lviv.ua)